Menu górne

"Życie tylko wtedy coś warte
i tylko wtedy daje radość
jeśli jest służbą"

Te słowa Aleksandra Kamińskiego są dla nas pracowników MOPS Piastów kierunkowskazem dla naszych działań. Pragniemy służyć mieszkańcom Piastowa wspierając ich w rozwiązywaniu problemów życiowych.

Aktualności

Informacja

Data umieszczenia:

W związku z przyjmowaniem wniosków na nowy okres świadczeniowy, Dział Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego, we wtorki oraz w czwartki nie przyjmuje interesantów.

W związku z przyjmowaniem wniosków na nowy okres świadczeniowy, Dział Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego, we wtorki oraz czwartki nie przyjmuje interesantów.

Przyjęcia w odbywają się:

poniedziałek : 9.00 – 17.00
środa 8.00 – 16.00
piątek 8.00 – 16.00

SZANOWNI PAŃSTWO!

Ze względu na bardzo dużą ilość wniosków o wypłatę 500+ i 300+ staramy się jak najszybciej realizować te zadanie. Na dzień dzisiejszy mamy do weryfikacji 3 000 wniosków. Każdy wniosek musi być ściągnięty do systemu, zweryfikowany w bazie PESEL i Centralnej Bazie Beneficjenta (czy nie został złożony w innej gminie). Przy tej ilości trudno sprawdzać na jakim etapie realizacji jest Państwa wniosek. Dlatego też prosimy szanownych Mieszkańców o ograniczenie telefonicznych i elektronicznych zapytań do nas o termin wypłat wniosków, potwierdzania wpływu, stwierdzania prawidłowości itp. Jednocześnie informujemy, że:

1. Potwierdzeniem wpływu wniosku jest pobrane UPO,

2. Jeśli wniosek jest prawidłowy, otrzymają Państwo informację o przyznaniu świadczenia na podany we wniosku adres mailowy,

3. Jeśli wniosek zawiera błędy, pracownik sam skontaktuje się z wnioskodawcą (telefonicznie, mailowo lub pisemnie),

4. Jeśli otrzymali już Państwo informację o przyznaniu na maila – należy oczekiwać na wypłatę,

5. Ustawodawca określił ostateczny termin wypłaty wniosku złożonego w lipcu na 31 października,

6. Wypłaty będą następowały w miarę realizacji wniosków i wpływu środków z budżetu centralnego